Aracs Alapítvány

Címlap Aracs-díjak Aracs-díjasok névsora

Folyóirat-archívum

Letölthető számok, PDF formátumban!

Szervezet

Folyóirat

Kiadványok

Aracs-díjasok névsora PDF Nyomtatás E-mail
2010. szeptember 29. szerda, 15:00

Aracs-díjasok névsora (1998 ...)
(Szervátiusz Tibor kisplasztikája)

1.     1998.   Dr. Ágoston Mihály nyelvész (Újvidék)
2.                Dr. Uzon Miklós ügyvéd, a diáksegélyezés megalapítója (Szabadka)
3.     1999.     Kiss Antal nyug. ref. esperes (Bácskossuthfalva)
4.                Dr. Szöllősy Vágó László népművelő (Szabadka)
5.     2000.     Ft. Utasi Jenő plébános (Tóthfalu)
6.                Dr.Burány Béla orvos, néprajzkutató (Zenta)
7.     2001.         Dudás Károly író-lapszerkesztő (Szabadka)
8.                Cirkl Rudolf helyismereti kutató (Zombor)
9.     2002.   Illés Sándor temerini születésű író (Budapest)
10.              Matuska Márton újságíró (Újvidék)
11.    2003.  Hajnal Jenő mgr. tanár (Zenta);
12.            Dr. Ribár Béla akadémikus (Újvidék)
13.    2004.        Ft. Tari János plébános (Adorján)
14.            Cs. Simon István író (Csóka)
15.    2005.         Msgr. Huzsvár László megyéspüspök (Nagybecskerek)
16.            Bodor Anikó mgr. népzenekutató (Zenta)
17.    2006.        Ft. Nagy József főesperes-plébános (Zenta )
18.            Dulka Andor pedagógus (Ürményháza)
19.    2007.        Andrási Attila rendező (Palics)
20.            Mirnics Károly szociológus (Szabadka)
21.      2008.          Dr. Vajda Gábor irodalomtörténész (Szabadka)
22.            Ft. Fiser János főesperes-plébános (Székelykeve)
23.      2009.     Msgr. Szungyi László esperes-plébános (Temerin)
24.            Dr. Hódi Sándor pszichológus, társadalomkutató (Ada)
25.     2010.        Mirnics Zsuzsa író, szerkesztő Szabadka
26.            Péter László grafikus Székelykeve-Herceghalom

(Kutas Ágnes Aracs-érme)

1.    1999.     Borsós Tamás nyug. tanár (Hertelendyfalva)
2.            Kovács Endre nyug. néprajzi gyüjtő (Doroszló)
3.            Krizbai Hajnalka  tanítónő (Versec)

4.    2000.     Vujkovné Lippay Etelka népművelő (Szabadka)
5.            Erdei Ernő nyug. mérnök (Pancsova)
6.            Sztánics Ferenc nyug. tanító (Torontáloroszi)

7.    2001.         Szalai János és Szalainé Károlyi Piroska pedagógus házaspár (Doroszló)    
8.             Varga Sándor nyug. tanító (Hertelendyfalva)
9.             Varnyú Ilona  magyartanár (Óbecse)


10.    2002.    Msgr. Tietze Jenő pápai prelátus (Nagybecskerek)
11.           Vajda János  tanár (Torda)
12.            Hernyák György  rendező  (Szabadka)
13.           Kovács Frigyes színész (Szabadka)

14.    2003.       Kozsán Ilona nyugalmazott óvónő (Székelykeve)
15.           Megyeri Lajos nyugalmazott zenetanár (Szabadka)
16.           Milánovits Tibor nyug. ált. iskolai tanár (Tiszakálmánfalva)


17.    2004. Muhi Béla  tanár (Újvidék)
18.        Marcsók Vilma  tanár (Nagybecskerek)
19.        Özvegy Károly nyomdatulajdonos (Szabadka)


20.    2005.  Balassa Julianna  nyug. tanár, tévészerkesztő (Pancsova)
21.        Papp Ferenc  közéleti személyiség (Újvidék)
22.        Siflis Zoltán filmrendező, közéleti személyiség (Szabadka)

23.    2006. Joó Gyülvész Margit  magyartanár (Székelykeve)
24.        Ökrész Károly helytörténész (Temerin)
25.        Szabó Gabriella  művelődésszervező, rádióriporter (Temerin)


26.    2007. Raj Rozália, a Vajdasági Magyar Folklórközpont titkára (Szabadka)
27.        Nagy István, a Vajdasági Magyar Folklórközpont elnöke (Szabadka)
28.        Molnár Rózsa tanító, hitoktató (Oroszlámos)


29.    2008.   Dr. Hegedűs Antal és Hegedűsné Kovácsevics Katalin  pedagógus –történész házaspár (Szabadka)
30.                Konrád Emma  kórusvezető (Nagybecskerek)
31.                Tolnay Ilona  kórusvezető, zenetanár (Királyhalma)


32.    2009. Dr. Pénovátz Antal ny. tanár, nyelvjárás- és néprajzkutató (Pacsér)
33.        Dr. Szőke Anna néprajzkutató, óvodapedagógus  (Kishegyes)
34.        Teleki Júlia békeharcos (Óbecse)
35.    2010. Ft. Király Tibor plébános Fehértemplom
36.          Bajusz Teréz  tanár  Oromhegyes
37.         Miklós Erzsébet tanítónő Tiszaszentmiklós

ARACS—FŐNIX-díj


(Kalmár Ferenc kisplasztikája)


1.    2002. A tízéves Duna Televízió (Bp.)
2.    2003. Szervátiusz Tibor szobrász (Bp.)
3.    2004. Nemeskürty István irodalomtörténész (Bp.)
4.    2005. Orbán Viktor  miniszterelnök (Bp.)
5.    2006. Szabados György  zeneköltő (Bp.)
6.    2007. Böjte Csaba ferences rendi szerzetes (Déva)
7.    2008. Wittner Mária 1956-os hős (Budapest)
8.    2009. Dr. Makovecz Imre Magyar Örökség díjas építész (Budapest)
9.    2010. Sára Sándor operatőr, filmrendező (Budapest)

Módosítás dátuma: 2010. szeptember 29. szerda, 15:08